Valga Kaugõppegümnaasiumi Aasta õppijad 2018

Valga Kaugõppegümnaasium esitas 2017/18 õppeaastal TÕN-i raames Aasta õppija kandidaatideks Jörgen Viilupi ja Kerle Lillise.

Teisipäeval, 23.oktoobril 2018.a  toimus Valgamaa Kutseõppekeskuses täiskasvanud õppija nädala raames  maakondlik tunnustusüritus, kus kuulutati välja Valgamaa Aasta õppija, Aasta koolitaja, Aasta õppijasõbralik tööandja ja Aasta õpitegu.

Valgamaa Aasta õppija 2018 on 30aastane kahe lapse isa Jörgen Viilup, kes on  läbi ja lõhki metsamees. Jörgeni koolitee jäi pooleli 2006. aastal, kui ta Valga Gümnaasiumi 11. klassis õppis. Tahtmine töötada oli sel hetkel suurem. Järgnes töö Venemaa metsades, siis Norras moodulmajade ehitajana, Soome laevatehases, Kreetal vetelpäästjana, kuni lõpuks Valgamaal metsandusettevõttes taas amet sai leitud.

Tööandja Valga Puu OÜ suunas noormehe 2016. aastal Luua Metsanduskooli omandama harvesterioperaatori 4. taseme kutset. Sealt see kõik alguse sai ning oma pere toe ja innustuse najal jätkas ta keskhariduse omandamist ja lõpetas 2018. aastal  Valga Kaugõppegümnaasiumi. Klassikaaslased räägivad temast kui tahtejõulisest, huumorimeelega džentelmenist. Samal ajal lõpetas ta ka Luua Metsanduskooli, kus omandas harvesterioperaatori kutse.

Jörgen  loodab edasi  õppida mõnel metsanduserialal ja on arvamusel, et just kooli toetav keskkond on andnud talle palju enesekindlust ja tahtmist edasi õppida. Täiskasvanuna on ta aru saanud, et õpitakse tõepoolest iseendale.

Kokku esitati Aasta õppija tiitlile maakonnast 17 nominenti.