Projekti raames õppereis Tallinnasse

Teisipäeval, 14.mail 2019, käisid Valga Kaugõppegümnaasiumi õpilased õppekäigul Tallinnas. Õppekäigu raames külastati Teletorni, Tallinna Botaanikaaeda, Lennusadamat ja Maarjamäe Kommunismiohvrite Memoriaali. Lõunat sõime restoranis ST.Patrick`s, kus nautisime ilusat merevaadet.     

Teletornis oli 23 korrust, neist viibisime me kolmel korrusel. 21. korrusel olid erinevad infotahvlid ja nutimängud, praegu oli avatud geneetikaga seotud näitus. Näiteks sai luua omale virtuaalse karakteri, kelle välimust võis kohandada, valida partneri ning vaadata,  millised näeksid välja  tulevased lapsed. Või siis panna paika oma kriteeriumid ja näha,  mitu inimest Eestis nendele vastab. 22. korrusel oli kohvik ning 23. korrusel rõdu, kus oli ka võimalus kõndida serval.

Peale Teletorni külastasime Tallinna Botaanikaaeda, kus meile tehti ekskursioon siseruumides. Kasvuhoone-ekspositsioonid on järjestatud kliimavöötmete ja taimede päritolu piirkondade järgi. Kõige lopsakamad on troopilise vööndi taimed, mille hulgas on mitmeid tarbetaimi nagu araabia kohvipuu, harilik melonipuu jt. Õieilu pakuvad orhideed, eriti hästi on esindatud perekonna Cymbidium sordid. Botaanikaaia u 700-sordilises rosaariumis võib tutvuda erinevatest aretusajajärkudest ja -rühmadest roosisortidega, millest vanimad on aretatud 15. sajandil. Asukoha poolest asub botaanikaaed väga kaunis kohas, ala on ääristatud männimetsaga.

Kõhud täis ja vaadet merele imetletud, suundusime Maarjamäe Kommunismiohvrite Memoriaali vaatama. Memoriaalil on kaks osa – „Teekond“ terrori läbi hukkunute nimetahvlitega ja „Koduaed“, millele lisanduvad terroripaiku tähistavad kohakivid ning teabetekstid. Memoriaali juurde kuulub ka kommunistliku terrori ohvriks langenud Eesti ohvitseride mälestusmärk. „Teekonna“ mälestusseinale on kantud nende Eesti inimeste nimed, kes on terrori käigus hukkunud, s.t mõrvatud või surnud vangistuses või asumisel. Mälestusseinal ei ole nende tuhandete ohvrite nimesid, kes ei jõudnud tagasi koju ja kelle saatus on teadmata. See sein on mälestuseks ka neile. Memoriaali osa on elektrooniline memoriaal, kuhu on kantud kõik aastatel 1940–1991 kommunistliku terrori läbi kannatanud isikud, sealhulgas hukkunud, Nõukogude Liidu okupatsioonivõimu poolt kohtuväliselt represseeritud või alusetult süüdimõistetud, kes vabanesid ja samuti küüditamisele kuulunud isikud, keda okupatsioonivõimudel küüditada ei õnnestunud.

JUHISED MEMORIAALI KÜLASTAMISEKS

Külastasime ka lennusadamat, kus meile näidati erinevaid eksponente. Üks suurimaid, mis ruumi sisenedes silma hakkas, oli allveelaev Lembit. Näidati ka erinevaid purjekaid ning igaühe juurde jutustati ka selle kindla mudeli lugu. Palju oli ka relvastust, mida kasutati Soome lahe ümbruses Nõukogude ajal Eestis. Praegu kestab ka veel lennusadamas näitus „Sex & The Sea“, mille raames meile näidati ühe sadamalinna prostituudi tavapärast tuba koos kõikide elementidega.

Galerii

 

loading