Projekti raames MOTIVATSIOONILAAGRI külastamine

24. mail 2021 aastal toimus meie kooli õpilastele motivatsioonilaager Paganamaale.
Esmalt toimus Paganamaal matk giidi juhtimisel. RMK Pähni Külastuskeskuse giid Taavi Talts rääkis matka jooksul huvitavaid lugusid loodusest ja oli meile toredaks matkajuhiks. Tema juhendamisel saime nii mõnegi uue metsataimega tuttavaks ja ka palju teisi teadmisi. Näiteks tutvustas ta meile rajamärke puutüvedel, millised metsataimed on söödavad ja millised mitte, miks nimetatakse antud piirkonda Paganamaaks ning isegi seda, et kuidas käituda kui juhuslikult metsas karuga kohtud ja palju, palju muud huvitavat.

Matkarada oli ilus, põnev oma tõusude ja laskumistega ning kõigile jõukohane.
Peale matka ronisime vaatetorni (platvormi kõrgus 24,15 m), kust avanes imekaunis kevadistes toonides vaade ümberkaudsetele metsadele, järvedele. Veendusime taas, et Paganamaa on tõesti üks Lõuna- Eesti looduskaunimaid paiku.

Peale matka peatusime Pähni Külastuskeskuse modernses kõrvalhoones, kus sõime maitsvat einet. Seejärel pidas meile kooli õppenõustaja Jane Varik huvitava motivatsiooniloengu, mis oli nõnda kaasa haarav, et pani kõiki osalejaid kaasa mõtlema, rääkima. Õpilased nõustusid üheskoos, et selliseid toredaid koosolemisi, loenguid, arutlusi võiks rohkem toimuda ja just väljaspool koolimaja. Lisaks toimus meeleolukas viktoriin Jane eest vedamisel. Kõik said oma teadmisi proovile panna ning hiljem premeeriti igat osalejat lõbusa auhinnaga.

Enne ärasõitu suundusime veel Pähni Külastuskeskuse soojasse ja mugavasse peahoonesse, kus saime uudistada metsamuuseumi väljapanekuid, samuti põnevat näitust päevaliblikatest ja maailmas unikaalset ristipuude traditsioonist. Lõpuks vaatasime ka filmi, mis viis meid sõnas ja pildis kaugele ajas tagasi.

Üritus toimus projekti „Valgamaal haridustee katkestanud täiskasvanute tagasitoomine tasemeõppesse III“ raames.
Oli elamusterohke ja sisukas päev.
Suur aitäh korraldamise eest projektijuht Piret Kõvaskile. Saksa keele ja muusikaajaloo õpetaja
Agnes Malleus

Tagasiside õpilastelt:
„Väga tore päev. Soovitan tulevikus kõigil osaleda. Hea positiivne õhkkond, mõnus elav mõttevahetus. Sai rohkem tutvuda kooli õpetajatega. Jane on super!

„Rõõmus, naerurohke koosolemine looduses. Rahu tunne hinges. Selle tulemusel stressi vähenemine.“

„Mega tore päev oli. Selliseid väljasõite võiks rohkem olla. Paganat kahjuks Paganamaal ei näinud, aga siiski väga hea tunne on peale seda käiku. Tänan toreda võimaluse eest!“

„Oli väga tore päev. Selliseid üritusi võiks sagedamini olla. Viktoriini auhind oli ka tore. Loodan, et tuleb veel selliseid üritusi ja siis võiks rohkem inimesi osa võtta, oleks veel toredam. Oli tore kõigiga tutvuda. Oli tore seltskond.“

Pilte saab vaadata siit: