Õppereis Tartu Observatooriumisse ja teater Vanemuise külastamine

Teisipäeval 17. septembril 2017 toimus Valga Kaugõppegümnaasiumi õpilastele õppereis Tartu Observatooriumisse ja Tartu Vanemuise teatrisse. Observatooriumis viidi giidi poolt läbi ekskursioon, mille raames tutvustati Stellaariumi ja kosmoseteaduse ja –tehnoloogia uusimaid saavutusi. Kehva ilma tõttu taevaseid objekte vaadelda polnud võimalik, kuid vastava programmi abil näidati arvutist kõike põhjalikult.
Lõunapaus toimus kohvikus Shakespeare, kus kõik said keha kinnitada ja seni saadud muljeid vahetada.
Tartu Vanemuise teatris viidi läbi ekskursioon teatrimajas ning räägiti põhjalikult tööst teatris – lavastuse protsess, kostüümide ja dekoratsioonide valmimine jms.
Kogu õppereis oli väga meeldejääv ning hästi organiseeritud. Kiidusõnad meie projektijuhile Piret Kõvask`le, kes võimaldas  õpilastele  silmaringi laiendamist väljaspool koolimaja.

Jaanika Suurkivi
Õppenõustaja