Kevadine õppereis

Selle õppeaasta viimane õppereis viis koolirahva Palamusele, Elistvere loomaparki ja Jääajakeskusesse.

Palamuse keskväljakul ootas giid, kes tutvustas meile ümbrust. Vana koolimaja , mis on meile tuttav filmidest ,,Kevade” ja ,,Suvi”, oli renoveerimiseks suletud. Giid rääkis huvitavalt, mis plaanid kirikuümbruse väljaehitamisel on ja mida peale renoveerimist näha saab. Käisime kohalikus apteegis, kus ka isand Toots oma tervist parandas. Aga  ,, punsliõli “oli hetkel otsas. See-eest sai käega libistada üle vana apteegimööbli ja  mõelda, mida kõike see apteegilett suudaks meile jutustada. Käisime ka Palamuse kirikus, kus Toots Teelele oma jah-sõna liiga vara kippus ütlema. Nägime , kuhu Tõnisson kirikumõisa poiste parve uputas ja kus Teele uisutades läbi jää vajus. Ka köstri saun seisis oma endisel kohal.

Elistvere loomaparki jõudsime juba koos keskpäevase kuumusega. Suvine palavus mõjus hästi nii meile kui ka kohalikele asukatele, kes eelistasid pigem päikesevarjus olla, vaid mõmmik sooritas meid nähes osavalt võimlemisharjutusi ja näitas kui hästi ta jalgu painutada suudab. Oli mõnus jalutuskäik mööda parki: silmad otsisid aedikutest pargiasukaid, linnud laulsid, loodus õitses, meie vaim puhkas.
Äksi motellis ootas meid ees mõnus lõunasöök, peale seda Jääaja Keskus Saadjärve ääres.

Kogu ekspositsiooni vaatamiseks ja giidi kuulamiseks kulus tubli tund. Tõeline ajaloo tund, väga huvitav ja õpetlik. Samas ka geograafia ja bioloogia tund ja keskkonnakaitse.Väga põnev paik koolitusteks ja õppekäikudeks .Rannamõnud ja vesi jäid seekord Saadjärves aja puudusel proovimata, aga äkki õnnestub järgmine kord….

Suured tänud projektijuht Piret Kõvaskile ladusa ja meeldiva korraldustöö eest. Loodame reiside jätkumist juba järgmisel õppeaastal.

 

Marika Svaigsne
õpetaja

Galerii

loading