17.09.19 Projekti raames õppekäik Tallinnas

Teisipäeval, 17. septembril 2019, käisid Valga Kaugõppegümnaasiumi õpilased õppekäigul Tallinnas. Õppekäigu raames külastati Bastionikäike ning seal asuvat Raidkivimuuseumit ja Tallinna  Loomaaeda. Lõunat sõime Neitsitorni  Muuseumkohvikus.

Õppereis sai alguse Bastionikäikudes, kus on 2010. aastast avatud ekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219”. Enne käikudesse sisenemist saime vaadata lühifilmi „Kaitstud linn“, mis tutvustab Tallinna tekkimist ja kujunemist. Ajaloohuvilistel soovitan youtube´is film üle vaadata. Pastlaid kandev giid Eero rääkis meile erinevatest kasutusaladest, mis käikudel läbi aastate olnud on. Alustades kaitseeesmärgist ja liikudes edasi ladustamiseni, kuni jõudes kohani, kus veetsid aega punkarid ja kodutud. Kahjuks ei õnnestunud näha meil tulevikku tutvustavat käiku, kuna sinna on ennast sisse seadnud Euroopa ämblikud ja nahkhiired. Ämblikke nägime mujalgi käikudes, kuid nahkhiiri vaid giidi telefonist. Käigud lõppevad Raidkivimuuseumiga, kus on avatud enam kui kahesaja eksponaadiga näitus „Varemete linn“. Enamus õppereisil osalejatest olid vaimustunud sellest, milliseid asju suutsid inimesed käsitööna valmistada.

Jalutuskäigu lõppedes suundusime lõunatama Neitsitorni Muuseumikohvikusse. Raske on otsutada, mis oli parem: toit või vaade. Vaid meie seltskonnale oli broneeritud Neitsitorni kõrgeim korrus, kust avanes imeline vaade linnale ja merele. Raskustega, kuid täis kõhuga ja naeratusega näol suutsime kõik edukalt ka mööda lõputuna paistvaid treppe Neitsitornist alla tulla ning võisimegi loomaaia suunas liikuma hakata.

Pisikese ekslemise järel jõudsime Tallinna Loomaaeda, kus meid võttis vastu energiast pakatav giid Darja. Huviga kuulasime tema jutte kõigist nähtud loomadest, kuid üks läks meile eriti hinge. Nimelt õnnestus meil näha suvel Valgamaal möllanud Venemaalt pärit karu Prošat. Kõigi üllatuseks paistis temal olevat sama hea meel meidki näha. Lisaks oli ka meil endil võimalus ronida kasutusest maha võetud karupuuridesse ja viia neis läbi meeldejäävaid fotosessioone.

Evelin Kurrikoff

Galerii

loading