Darja Turgan

Darja lõpetas Valga Kaugõppegümnaasiumis põhikooli 2019. aastal.

1. Kuidas Sa siia kooli sattusid?
Kooli kohta sain info Töötukassast. Käisin infopäeval ning kohe oli võimalus kirjutada avaldus kooli sisseastumiseks.

2. Kas oli hetki, mil Sa kahetsesid kooli tulemist?
Raskeid hetki oli küll, kuid sellist hetke, kus oleksin kahetsenud kooli tulemist, pole olnud.

3. Kui palju aega oli möödas viimati koolis käimisest?
Umbes 10 aastat.

4. Mis andis Sulle julgust ja tahet edasi õppida?
Kogu kooli kollektiiv. Kõik õpetajad ja töötajad olid väga toetavad, julgustasid alati ja aitasid edasi minna.

5. Milline oli Sinu klass?
Minu klass oli väga kokkuhoidev ja sõbralik. Ikka üritasime teineteist toetada ja julgustada.

6. Millised õppeained olid rasked ja kuidas nendega hakkama said?
Alguses olid kõik õppeained rasked, aga aja möödudes hakkasin asjadest aru saama. Muidugi valmistas kõige enam raskusi matemaatika, aga kui lõpuks aru sain, siis hakkas see mulle meeldima. Raske oli ka keemia – vaeva tuli palju näha ning õpetaja vahetus õpingute jooksul.

7. Kuidas Sinu lähedased suhtusid haridustee jätkamisse?
Väga positiivselt. Kõik toetasid ja aitasid mind. Minu eeskujul läks ka abikaasa uuesti õppima.

7. Oled Sa edasi õppima läinud?
Jah, Valga Kaugõppegümnaasium andis mulle mõnusa õppimisjanu, et ei saa enam pidama. Praegu õpin Kehtna Kutsehariduskeskuses IT-noorem spetsialistiks.

9. Oskad Sa välja tuua mõned eredamad hetked koolist?
Iga koolipäev on minu jaoks ere hetk olnud, kuna õppisin alati midagi uut. Vahel oli raske ja ei tahtnud kooli tulla, kuid kooli jõudes muutus tuju paremaks. Kool on tunduvalt tõstnud minu enesehinnangut ja andnud mulle jõudu edasi püüdlemiseks.

10. Oskad Sa välja tuua ühe olulisema mõtte nendele, kes soovivad täiskasvanueas haridusteed jätkata?
See esimene samm, mis tuleb astuda, on tavaliselt kõige raskem. Minu jaoks oli väga raske võtta vastu otsus uuesti õppima minna. See ei ole kerge töö ja pere kõrvalt, kuid on parim otsus tuleviku jaoks.

Algul on kõik väga raske ja arusaamatu, aga tähtis on meeles pidada, et me kõik õpime – peab olema julge ja küsima õpetajate käest abi. Valga Kaugõppegümnaasiumi õpetajad aitavad suure rõõmuga.
Valgas õppides ma mõistsin, et kunagi ei ole hilja õppima minna ja täita oma unistused.
Tuleviku nimel julgustan kõiki seda esimest rasket sammu tegema.

11. Milliseid muutusi on õppimine Sinu ellu toonud?
Näen oma tulevikku palju paremana. Varem arvasin, et jäängi terveks eluks kassapidajaks, kuid nüüd saan aru, kui palju võimalusi on mul õppida ja areneda. Üks tuleviku eesmärkidest on saada kõrgharidus IT-alal. Ma poleks varem suutnud unistadagi sellest, kuid nüüd on see täitsa reaalne. Tuleb pingutada!

12. Miks Sa õpid?
Õpin selleks, et areneda ja laiendada oma silmaringi. Maailm areneb ja inimene peab samuti arenema.